Aštriašnipiai eršketai, sterlės, sturiai – pažiūrėjus į Lietuvos upes sunku patikėti, kad šių egzotiškų žuvų jose buvo ir ne taip jau mažai. Žuvivaisos specialistai jau nuo 2011 metų mėgina atgaivinti eršketų populiaciją Lietuvoje ir tikisi sulaukti laiko, kai žvejai vėl galės džiaugtis karališkais laimikiais.

KABLYS.lt studijoje svečiavęsis Žuvininkystės tarnybos Simno, Laukystos ir Rusnės žuvivaisos biuro viršininkas, biologas neslėpė entuziazmo išvyksti į Lietuvos upes sugrįžtančius eršketus, tačiau pritarė, kad tokie projektai kainuoja labai daug pinigų.

Viltis atkurti eršketų išteklius Lietuvoje atgimė sulaukus paramos iš keleto valstybių. Berlyne vykusiame susitikime Lietuvos, Vokietijos, Latvijos, Lenkijos bei Estijos specialistai nutarė suvienyti jėgas atkuriant šią vertingą žuvų rūšį. Deja, riboti finansiniai ištekliai smarkiai apsunkina atkūrimo darbus, todėl apsieiti be Europos Sąjungos paramos nepavyks.

Praėjus keletui metų nuo įžuvinimų eršketais darbų pradžios nekantrauja ir meškeriotojai. Pasak Lietuvos meškeriotojų sąjungos pirmininko Sauliaus Mikalauskas, apie eršketą kaip apie mėgėjiškos žūklės objektą Lietuvoje kalbėti dar neverta, tačiau nerimą kelia tai, kad žuvys taip ir negrįžta į Lietuvos upes: „Ar nebus čia pinigai metami į vandenį? Tarp meškeriotojų sklando toks juokelis, ar tas eršketų žuvinimas nėra bandymas įveisti dinozaurus Čepkelių raiste,“ – KABLYS.lt laidoje svarstė S. Mikalauskas.

Valdas Gečys, tuo tarpu, mano, kad šiai eršketų rūšiai dar reikėtų duoti bent 2-3 metus, mat aštriašnipiai eršketai bręsta ilgai ir grįžti į gimtąsias upes neskuba. Nerimą kelia ir žvejų mėgėjų bei verslininkų sąžiningumas. Neįmanoma surinkti duomenų, kiek netyčia sugaunamų eršketų iškeliauja į vandenį tęsti savo kelionės, o kiek iš jų, kaip įdomų trofėją, meškeriotojai parsineša namo.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apie žuvį, kurios greičiausiai jau niekada nesugausite

2018-12-08 18:10 Pasidalijimų 23 Komentarų 5

Kaip kvėpuoja žuvys?

2018-11-21 15:35 Pasidalijimų 16

Besotės lydekos: kuo jas pavaišinti?

2018-11-17 08:35 Pasidalijimų 56

Šiek tiek apie vyresnįjį ešerio pusbrolį: kaip jį gaudyti?

2018-11-13 17:35 Pasidalijimų 2 Komentarų 6

Vėlyvo rudens šapalai: kur jų ieškoti?

2018-11-08 10:16 Pasidalijimų 27 Komentarų 3