Lietuvos žvejai kuojas dažniausiai gaudo ankstyvą pavasarį, o vasarą, pradėjus kibti ir kitoms žuvims, jas pamiršta. O visai be reikalo. Vasarą taip pat galima labai smagiai tikslingai gaudyti kuojas, juolab, kad sušilus vandeniui išauga tikimybė sugauti tikrai rekordinę žuvį. O štai kokių masalų vertėtų nepamiršti išsiruošus į didelių kuojų žūklę.

Musės lervos

Tai absoliuti kuojų žūklės klasika – masalas, kuris veikia visais metų laikais ir praktiškai visuose vandens telkiniuose. Beje, visuomet verta paeksperimentuoti su įvairiomis spalvomis dažytomis lervomis, kurios kartais suveikia daug geriau nei natūralios. Ir, žinoma, nepamirškite musės lervų dėti ir į jauką.

Balta duona

Ypač populiarus masalas tarp ankstyvą pavasarį upėse kuojas gaudančių meškeriotojų. Tačiau šis masalas ypatingai gerai veikia ir vasarą. Didžiausias šviesios duonos ar batono privalumas yra tas, kad tinkamai sureguliavus sistemėles šį masalą žuvims srovėje galima pateikti labai natūraliai. Be to, duona puikiai sugeria įvairius kvapus, tad atsiveria platūs eksperimentų su įvairiais atraktoriais horizontai.

Norite sugauti didelę kuoją? Štai geriausi masalai
© Shutterstock

Musės lervų kokonai

Didelių kuojų labai mėgstamas masalas. Kokonai pasižymi tuo, kad skęsta itin lėtai, todėl tokį masalą galima žuvims pasiūlyti ne tik prie dugno, bet ir pateikti jį taip, kad žuvims nekiltų jokių įtarimų. Kokonus galima ant kabliuko miksuoti su pačiomis lervomis ir tokiu būdu pasiekti, kad masalas būtų kiek pakilęs virš dugno.

Kanapių sėklos

Turbūt nerasite kuojoms skirto gamyklinio jauko, kuriame nebūtų smulkintų kanapių sėklų. Jau seniai žinoma, kad kanapės kuojas, o ir kitas karpines žuvis, tiesiog varo iš proto. Tačiau kanapių sėklomis galima ne tik jaukinti. Ant itin plonos vielos kabliuko užvertos kelios šutintos kanapių sėklos – vienas geriausių masalų kuojoms.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Spalvos: matykite jas, kaip mato žuvys

2018-07-14 13:40 Pasidalijimų 22 Komentarų 1

5 patarimai, kaip teisingai paleisti žuvį

2018-06-13 09:20 Pasidalijimų 14 Komentarų 8

Vaizdo įraše pademonstravo, kaip gimsta naujos žuvys

2018-05-24 14:01 Pasidalijimų 9 Komentarų 1

Žvejo ABC: kuo ir kaip gaudyti populiariausias gegužės žuvis

2018-05-22 13:30 Pasidalijimų 86 Komentarų 2

Žvejo ABC: kas geriausiai kimba gegužę?

2018-05-21 13:00 Pasidalijimų 55 Komentarų 1