Paaukojusios ikrus žuvintojams vėgėlės grįžo į Nemuną

Kablys.lt
  • 2017.01.09

Žuvininkystės tarnybos įžuvinimui išnaršintų vėgėlių palikuonys, nepalankiai susiklosčius aplinkybėms, pasaulį išvys anksčiau nei turėtų. Visgi tikimasi, jog dauguma šių žuvelių išgyvens ir sėkmingai papildys Lietuvos vandens telkinius.

Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyrio specialistai baigė 2016 metų vėgėlių reproduktorių gaudymo darbus. Sunkaus darbo rezultatas – sužvejota 80 žuvų patelių ir patinų, kurių bendras svoris 129 kg. Iš jų buvo paimta ir apvaisinta 12 mln. ikrų. Po lytinių produktų paėmimo 71 vėgėlių reproduktorius buvo paleistas atgal į Nemuno žemupį.

Šiuo metu apvaisinti vėgėlių ikrai bręsta inkubatoriuose, pirmųjų lervučių išsiritimo laukiama vasario mėnesį – šiek tiek per anksti, mat, dėl šiltos žiemos vėgėlių ikrus teko pradėti imti gruodžio pradžioje, kai įprastas laikas yra paskutinės gruodžio dienos ir sausio pradžia. Rusnės poskyris pavasarį planuoja į Lietuvos vandens telkinius išleisti apie 5 mln. paaugintų vėgėlių lervučių.

Žuvininkystės tarnybos nuotr.Žuvininkystės tarnybos nuotr.

Vėgėlės – žvejų mėgstama žuvis. Tai naktinės plėšrūnės, mintančios smulkiomis žuvytėmis, vėžiais, lervomis, kirmėlėmis, moliuskais, kitų žuvų ikrais, jų kūnas ilgas, link uodegos suplotas, galva plokščia, pasmakrėje – ūselis. Turi du nugaros pelekus. Skirtinguose vandens telkiniuose vėgėlių kūno spalva taip pat skirtinga – nuo beveik juodos iki šviesių žalsvų tonų. Šios žuvys mėgsta prastą orą.

Neršia ir aktyviai maitinasi tik šaltuoju metų laiku, vėgėlių džiaugsmas – šiaurės vėjas ir tamsios naktys. Kitu laiku – tai pasyvus gyvūnas. Gyvena visose upėse ir upeliuose, kur yra upėtakių. Pasitaiko ežeruose su akmeningu dugnu. Vasarą nesimaitina ir lindi po nuskendusiais medžiais, išvartose, po akmenimis ir kranto urvuose.

Straipsnio šaltinis

Kablys.lt

Griežtai draudžiama KABLYS paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Kablys kaip šaltinį.

Sužinok apie didžiausią šių metų paslaptį pirmas.

Uždaryti