Balandžio pabaigoje ir gegužės pradžioje daugybė spiningautojų pasklinda po vandens telkinius ieškoti lydekų ir ešerių. Tačiau gaudant šias žuvis ne taip retai užkimba dar vienas plėšrūnas – starkis. Šių žuvų žūklė draudžiama iki gegužės 20 dienos, o sugavus starkį reikėtų keisti žūklės vietą.

Sugavę žuvį, kurią tuo metu gaudyti draudžiama, sąžiningi žvejai elgiasi labai paprastai – tiesiog ją atkabina nuo kabliuko ir paleidžia atgal į vandenį. Tačiau starkių atveju to nepakanka. Jei draudžiamu metu užkibo ši žuvis, reikėtų ją ne tik nedelsiant paleisti, bet keliauti kitur, nes greičiausiai gaudome starkių nerštavietėje. O žūklė tokioje vietoje gali skaudžiai atsiliepti visai būsimai starkių populiacijai.

Dauguma žuvų po neršto išsiskirsto po visą vandens telkinį, kiek atgauna jėgas ir pradeda aktyviai maitintis. Tačiau starkiai elgiasi kiek kitaip.

Priklausomai nuo vandens temperatūros, šios žuvys neršia balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje ant žvirgždėto dugno, kuriame sukasa savotiškus lizdus. Į tuos lizdu patelės išleidžia ikrelius, patinai juos apvaisina ir niekur nesitraukia – pasilieka šalia lizdo, kol iš ikrelių išsirita lervutės.

Tokiu metu prie lizdų budintys starkių patinai būna agresyviai nusiteikę ir aršiai griebia tiek lydekoms, tiek ešeriams siūlomus masalus. Tačiau mokslininkai teigia, kad sugautas ir paleistas starkis prie savo lizdo dažniausiai nebegrįžta, o jame likę ikreliai žūva.
Lukas Miknevičius

Starkių patinai taip elgiasi ne šiaip sau. Jie pelekais nuolat vėdina lizdą, kad ikreliai gautų reikiamą kiekį deguonies, kad jų neužneštų dumblas. Be to, patinai nuo lizdų vaiko ir kitas žuvis, kurios kėsinasi pasmaguriauti ikrais.

Tokiu metu prie lizdų budintys starkių patinai būna agresyviai nusiteikę ir aršiai griebia tiek lydekoms, tiek ešeriams siūlomus masalus. Tačiau mokslininkai teigia, kad sugautas ir paleistas starkis prie savo lizdo dažniausiai nebegrįžta, o jame likę ikreliai žūva.

Taigi, tokių ponerštinių starkių gaudymas gali lemti, kad ateityje šių meškeriotojų geidžiamų plėšrūnų bus mažiau. Todėl atsitiktinai sugavę starkį, geriau pakeiskite žūklės vietą ir netrukdykite šioms žuvims ramiai pasirūpinti giminės pratęsimu.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Geri žuvitakiai po 300 metų į upę sugrąžino lašišas

2017-11-30 07:40 Pasidalijimų 94 Komentarų 1

Upėtakiai iš džiunglių: gyvenimo žūklė kažkur Bolivijoje

2017-11-27 07:30 Pasidalijimų 75 Komentarų 1

Aukšto vandens prakeiksmas: ar šį rudenį liksime be vėgėlių?

2017-11-17 07:35 Pasidalijimų 104 Komentarų 3

Atnaujintame invazinių rūšių sąraše – dvi žuvys

2017-11-12 08:05 Pasidalijimų 64 Komentarų 6

Dienos klausimas