Pirmiausia, lydekų kibimas priklauso nuo oro sąlygų, metų laiko ir deguonies kiekio vandenyje. Klasikinė lydekų žvejyba vyksta pagal tokį scenarijų – lydeka griebia gyvą masalą, po kelių staigių ritės apsisukimų seka pauzė, kurios trukmė priklauso nuo lydekos dydžio ir gyvos žuvelės. Šiuo momentu lydeka lyg sustoja vietoje, suspausdama žuvelę nasruose, lyg lėtai judėdama toliau. Visais atvejais ji praryja ją, perversdama nasruose. Pagal valo išsivyniojimą iš ritės galima sekti visą lydekos valgymo procesą. Prarijusi gyvą žuvelę, plėšrūnė tęsia savo kelionę, galbūt stengdamasi pavyti laiką, kurį išnaudojo žuvies puolimui ir kitiems manevrams. Valas išsilygina ir tai geriausias momentas pakirtimui.

Jeigu plėšrūnas yra įspūdingo dydžio, o žuvelė maža, tai griebia ir ryja labai greitai. Lydeka tokiu atveju prieš ir po kibimo įprastai juda ramiai ir be sustojimų. Taip pat sukasi ir ritė. Nedidelė lydeka pati tampa medžioklės objektu. Ji čiumpa masalą, skuba į priedangą ir tik ten jį praryja, todėl intensyvus valo išsivyniojimas pirmuoju kibimo etapu visiškai neapibūdina žuvies didumo ir kibimo kokybės.

Jei plėšrūnas griebė masalą savo stovėjimo vietoje, tai intensyvaus valo išsivyniojimo galime ir nesulaukti. Pakirtimas vyksta tik po to, kai plėšrūnas visiškai praris masalą. Šį momentą lengva nustatyti pagal valo trūkčiojimą – lydeka praryja masalą. Po to ritė gali padaryti keletą apsisukimų arba imti intensyviai išsivynioti.

Blogomis oro sąlygomis kibimas tęsiasi neapibrėžtą laiką. Lydeka gali laikyti masalą nasruose ir pakankamai ilgai jo neryti. Pakirtimas tokioje situacijoje žvejui neatneša sėkmės. Tokiu atveju verta imituoti laimikio išsprukimą iš nasrų.

Kaip tai padaryti? silpnu, mikroskopiniu valo trūkčiojimu išprovokuoti plėšrūną, kol jis ryja masalą. Jo negalima judinti pastoviai. Po kiekvienos manipuliacijos būtina sulaukti iš plėšrūno pusės atsakomųjų veiksmų. Jei visi bandymai pakelti lydekos apetitą bevaisiai, tai būtina vėl atsargiai timptelti, stipriai nejudinant gyvos žuvelės, ir pasitraukti per tam tikrą atstumą. Sekantis truktelėjimas rodo žymiai rimtesnius lydekos ketinimus.

Gowild.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kodėl taip „nemylime“ ešerių?

2019-04-16 18:15 Pasidalijimų 127 Komentarų 36

5 patarimai, kaip pagauti didelę kuoją

2019-04-10 10:12 Komentarų 1

Klausimas ichtiologui: ar kasmet neršia lašišos

2019-04-18 11:14 Pasidalijimų 15 Komentarų 1