Žemėje vargu ar atrastume daug tokių gyvūnų, kurie stebintų begalybe spalvų ir formų, kaip žuvys. Vienos jų netikėtais raštais slepiasi tarp koralų, kitos vilioja būsimas aukas ir suleidžia mirtinų nuodų kokteilį. Saugu teigti tik viena – nuo jų grožio ne vienam žiūrovui dažnai apraibsta akys.

Mažasis jūrų angelas
Mažasis jūrų angelasKaribų jūros gyventojas. Šios žuvys turi geltoną ir juodą kūną ir blyškią ypač gražią burną. Dažniausiai mažieji jūrų angelai gyvena koralų arba jūros uolų sistemose ir maitinasi jūros dumbliais.

Mažasis jūrų angelas
Mažasis jūrų angelas
© Fotolia


Paprastasis jūrų angelas

Paprastasis jūrų angelas – pati spalvingiausia šios rūšies žuvelė, plaukiojanti Indo – Ramiajame vandenyne. Šių žuvų veidas ryškiai mėlynas (tai liudija angliškas jų pavadinimas – bluefaced angelfish). Paprastieji jūrų angelai paprastai išgyvena iki 10 metų ir minta krevetėmis, jūrų dumbliais bei kalmarais.

Paprastasis jūrų angelas
Paprastasis jūrų angelas
© Fotolia

Kardinolas
Kardinolai yra vienos ramiausių akvariumų žuvelių, natūraliai gyvenančių Indonezijos vandenyse. Kardinolai ypač maži, dažniausiai iki 8 cm ilgio. Jų kūnas margintas juoda ir balta spalvomis. Dažniausiai šios žuvys minta planktonu.

Kardinolas
Kardinolas
© Fotolia

Jūrų klounai
Jūrų klounai – vienos spalvingiausių žuvų visame pasaulyje, randamos beveik visuose koraliniuose rifuose. Iš viso pasaulyje yra maždaug 28 skirtingos jūrų klounų rūšys. Jūrų klounai gimsta būdami patinėliais, o augdami tampa patelėmis. Jie ypač pastebimi vandenyje dėl savo ryškiai oranžinės spalvos, tačiau gali daryti ypač staigius judesius.

Jūrų klounas
Jūrų klounas
© Fotolia

Mandarinukė
Ypač spalvingos ir patrauklios mandarinukės gyvena Indo – Ramiajame vandenyne. Jų kūnas dažniausiai būna mėlynai žalios spalvos, pramaišiui su oranžinėmis linijomis. Šios žuvys gyvena lagūnose ir koraliniuose rifuose ir yra laikomos vienomis gražiausių akvariuminių žuvelių.

Mandarinukė
Mandarinukė
© Fotolia
Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

5 patarimai, kaip teisingai paleisti žuvį

2018-06-13 09:20 Pasidalijimų 14 Komentarų 8

Vaizdo įraše pademonstravo, kaip gimsta naujos žuvys

2018-05-24 14:01 Pasidalijimų 9 Komentarų 1

Žvejo ABC: kuo ir kaip gaudyti populiariausias gegužės žuvis

2018-05-22 13:30 Pasidalijimų 86 Komentarų 2

Žvejo ABC: kas geriausiai kimba gegužę?

2018-05-21 13:00 Pasidalijimų 55 Komentarų 1

Kodėl katėms negalima duoti žalios žuvies?

2018-05-18 13:51 Pasidalijimų 8 Komentarų 6

Jūs matote žuvis. Ar žuvys mato jus?

2018-05-14 08:10 Komentarų 2