Nustebsite, kaip lengva tapti įstatymų pažeidėju. Jei ne gimtojoje, tai kitoje šalyje. Kad tokiu taptum tereikia įsigyti neleistiną maisto produktą ir, nors kai kurie šių žuvų produktų mūsų šalyje atrodo visiškai įprasti, užsienio valstybėse juos skanaudamas gali likti nesuprastas.

Dirbtinai užauginta lašiša

Dirbtinai išaugintos žuvys Lietuvoje nieko nestebina. Tiesa, nors mūsų ūkiuose dažniau auginami augalėdžiai karpiai, kai kuriose struktūrose bręsta ir lašišinės žuvys. Sveikos mitybos ekspertams jau seniai nerimą kelia faktas, jog dirbtiniu būdu išaugintos žuvys yra net kelis kartus riebesnės už laisvėje gyvenančias. Be to, kai kurios šalys, tokios kaip Naujoji Zelandija ir Australija, draudžia prekiauti nelaisvėje užaugintomis lašišomis dėl aplinkosauginių sumetimų.

Eršketų ikrai

Eršketų ikrai – brangus malonumas. Uncija šio delikateso gali palengvinti kišenę 200 dolerių. Tačiau ieškodami eršketų ikrų Jungtinėse Valstijose dar ir pakliūtumėte už įstatymo ribų. Atsižvelgdami į tai, kad eršketai yra sparčiai nykstančios žuvys, amerikiečiai dar nuo 2005 metų uždraudė importuoti eršketų ikrus į šalį.

Pūsliažuvės (fugu)

Fugu – žuvis, pražudžiusi jau ne vieną gurmaną. Ši nekaltai atrodanti žuvelė yra viena pavojingiausių pasaulyje. Viena klaida virtuvėje, ruošiant fugu, ir šeimai greičiausiai teks rūpintis ragautojo laidojimo išlaidomis. Fugu žuvyje yra tetrodotoksino - 1200 kartų stipresnio už kalio cianidą nuodo. Dėl šios priežasties prekiauti šia žuvimi ar ją ruošti be specialaus leidimo Jungtinėse Valstijose draudžiama.

Ryklių pelekai

Ryklių pelekai kartais naudojami kinų sriubai ar kitiems prabangiems patiekalams gaminti. To kaina – lėta ir skausminga ryklių mirtis, kai šiems dar gyviems esant kertami pelekai. Kol kas pardavinėti ir vartoti ryklių pelekus draudžiama tik Kalifornijoje, tačiau Kongresui jau pristatytas siūlymas uždrausti šį delikatesą visose Jungtinėse Valstijose.

Kablys.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Didžiosios upių kuojos: kaip jas pergudrauti?

2018-09-13 18:10 Pasidalijimų 15 Komentarų 2

Ką apie žuvų kibimą sako biologai

2018-09-01 12:40 Pasidalijimų 23 Komentarų 2

Kartuolės – vegetarės, bet neatsisako sliekų

2018-08-24 11:08 Pasidalijimų 12 Komentarų 1

Kur ieškoti šamų?

2018-08-11 14:55 Pasidalijimų 63 Komentarų 4

Šapalautojo ABC: nuo ko pradėti upių slapuko paieškas

2018-08-01 11:43 Pasidalijimų 45 Komentarų 1

Kaip sugundyti raudę?

2018-07-31 10:05 Pasidalijimų 26