Dabar jau mažai kas drįstų ginčytis dėl to, kad verslinė žvejyba negailėdama niokoja žuvų išteklius. Pagrindinė to priežastis – aklas savo interesų siekimas. Labai dažnai verslui nerūpi, kada neršia žuvys, kurios jų yra saugomos. Atsidūrei tinkle – tavo problemos, žiopčiok denyje ir skaičiuok paskutines minutes. Gera žinia ta, kad pasaulis pamažu ieško sutarimo dėl verslinės žvejybos ribojimo, tačiau dar ne visos šalys išmoko šią pamoką.

Verslinė žvejyba ypatingai gaji šalyse, kurioms priklauso dideli atviro vandens plotai. Kai kuriose iš jų žvejams verslininkams vis dar leidžiama žvejoti dreifuojančiais tinklais, makabrišku įrankiu, Lietuvoje uždraustu jau prieš dešimtmetį.

Dreifuojantys tinklai – tikra jūrų šluota. Jais žuvys gaudomos net tada, kai to daryti nereikėtų. Tokie tinklai numetami ant jūros dugno ir prispaudžiami metalinėmis konstrukcijomis. Į juos neretai įsipainioja ne tik žuvys, bet saugomos rūšys, tokios kaip delfinai, jūrų liūtai, reti jūriniai paukščiai.

Jungtinėse Amerikos Valstijose veikianti iniciatyva bandeathnets.com, siekianti uždrausti dreifuojančius tinklus, pasidalino šokiruojančiu vaizdo įrašu. Jame aiškiai parodoma, kokią žalą tokie tinklai teikia vandens gyvūnams.

Kablys.lt

Kodėl taip „nemylime“ ešerių?

2019-04-16 18:15 Pasidalijimų 193 Komentarų 37

5 patarimai, kaip pagauti didelę kuoją

2019-04-10 10:12 Komentarų 2

Klausimas ichtiologui: ar kasmet neršia lašišos

2019-04-18 11:14 Pasidalijimų 20 Komentarų 1