Ankstų trečiadienio rytą Mažeikių rajone, Plinkšių ežere sulaikyti du asmenys, žvejoję ne mėgėjų žvejybos įrankiais – statomais tinklais – ir šiuo nelegaliu būdu sugavę 11 karosų, 3 ešerius ir 15 plakių, – apie tai praneša Aplinkos apsaugos departamentas pranešime spaudai.

Už padarytą pažeidimą asmenims surašyti administracinio nusižengimo protokolai, jiems gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų kartu su pažeidimo padarymo įrankių – 5 statomųjų tinklų ir medinės valties – konfiskavimu. Taip pat asmenims teks atlyginti ir žuvų ištekliams padarytą žalą, kuri siekia 140 eurų.

Pažeidėjai sulaikyti per specialiai aplinkosaugininkų surengtą pasalą, kurią nuspręsta surengti po to, kai maždaug vidurnaktį Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) gavo kito žvejo pranešimą apie pastebėtus du asmenis, kurie minėtame ežere vėlyvą vakarą pastatė statomuosius tinklus.

Taip pat du statomais tinklais žvejoję asmenys trečiadienio rytą sulaikyti ir Kauno rajone, Kauno mariose ties Piliuona. Apžiūrėjus šiems asmenims priklausančius ūkinius pastatus rasti dar 3 statomi tinklai, todėl jiems gresia ne tik minėtos baudos už neteisėtą žvejybą, bet ir baudos – nuo 60 iki 200 eurų kartu su pažeidimo įrankių konfiskavimu – už ne mėgėjų žvejybos įrankių laikymą. Žuvų asmenys sulaikymo metu sugavę nebuvo, todėl žalos žuvų ištekliams atlyginti jiems neteks.

Be to, tą patį trečiadienio rytą kitas pareigūnų ekipažas Nemuno upėje ties Vilkija sulaikė Šakių rajono gyventoją, kuris statomu tinklu nusprendė žvejoti Nemuno upėje. Šiam asmeniui taip pat gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų ir pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimas bei 600 eurų žalos žuvų ištekliams atlyginimas už neleistinu būdu sugautus 7 karšius, 2 šapalus ir lyną.

Brakonierių valtis ir tinklai
Brakonierių valtis ir tinklai
© Aplinkos apsaugos departamentas

Dar viena AAD pareigūnų pasala surengta antradienio pavakarę, kai buvo reaguojama į kitą pranešimą dėl Juodikio ežere, Trakų rajone esančių tinklų. Minėtame ežere taip pat sulaikyti du pažeidėjai, žvejoję 5 statomais tinklais, kuriuose buvo įsipainiojęs lynas.

Šiems asmenims taip pat gresia jau minėtos baudos ir pažeidimo padarymo įrankių – statomų tinklų ir metalinės valties – konfiskavimas bei kiek mažesnės (60 eurų) žalos žuvų ištekliams atlyginimas.

Be to, antradienio naktį Švenčionių rajone aplinkos apsaugos inspektoriai, padedami policijos pareigūnų, sulaikė dar du asmenis, kurie automobilyje neteisėtai gabeno statomus tinklus. Sulaikius asmenis nustatyta, kad iš viso automobilyje buvo gabenama 16 tinklų.

Už neteisėtą ne mėgėjų žvejybos įrankių laikymą ir gabenimą transporto priemonės vairuotojui gresia bauda nuo 60 iki 200 eurų kartu su pažeidimo įrankių konfiskavimu.

Skaičiuojama, kad bendras per šias dvi dienas konfiskuotų tinklų ilgis siekia maždaug 3 kilometrus, o bendra žuvų ištekliams padarytos žalos suma – 800 eurų.

AAD dėkoja pilietiškiems gyventojams, pranešusiems apie pastebėtus tinklus ir juos statančius asmenis, bei primena, kad vandens telkinyje pastebėjus nepažymėtus, draudžiamus žvejybos įrankius, neišimant jų iš vandens, reikia apie tai pranešti aplinkosaugininkams. Tai galima padaryti skambinant bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

Kablys.lt

Nemune sulaikyti plukdomu tinklu žvejoję asmenys

2019-09-16 16:09 Pasidalijimų 124 Komentarų 4

Aplinkosaugininkai Kuršių marias apžiūrėjo iš sraigtasparnio

2019-08-22 10:41 Pasidalijimų 23 Komentarų 5

Apie etnografines tradicijas, Birštoną ir jo „gitaristus“

2019-08-14 12:24 Pasidalijimų 40 Komentarų 2

Didžiausiuose Ukmergės rajono ežeruose sulaikyti brakonieriai

2019-08-13 16:55 Pasidalijimų 78 Komentarų 6

Kaišiadorių rajone sulaikytas ūda žvejojęs asmuo

2019-08-07 16:53 Pasidalijimų 26 Komentarų 1