Aplinkosaugininkai pirmosiomis vasario mėnesio dienomis, vykdydami akciją „Lydeka 2019“ ant Neries upės ledo Jonavos mieste tikrino meškeriotojus. Dešimčiai jų prireikė surašyti administracinio nusižengimo protokolus už žvejybą draudžiamu būdu, - apie tai praneša Aplinkos apsaugos departamentas.

Žvejyba draudžiamu būdu prasižengusiems užtraukė baudas nuo 120 iki 300 eurų kartu su pagautų žuvų ir pažeidimo įrankių konfiskavimu. Be to, už neteisėtais būdais sugautas žuvis pažeidėjams paskaičiuota bendra gamtai padaryta žala, siekianti 748 eurų.

Aplinkosaugininkai taip pat surašė dar 5 administracinio nusižengimo protokolus už Mėgėjų žvejybos taisyklių ir kitų mėgėjų žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus. Už tokio tipo pažeidimus gresia įspėjimas arba bauda nuo 10 iki 60 eurų.

Žvejai Jonavoje
Žvejai Jonavoje
© Aplinkos apsaugos departamentas

Siaurame Neries pakrantės ruože Jonavos mieste daugiau nei 50 žvejų mėgėjų ėmė žvejoti po to, kai atšilus orui ir sparčiai tirpstant ledui, Neries upėje gyvenančios žuvys rado užutėkį po neištirpusiu ledu. Dauguma mėgėjų žvejybą vykdė laikydamiesi Mėgėjų žvejybos taisyklių, bet atsirado keletas norinčių sugauti žuvį užkabinamuoju būdu, naudojant trišakį kabliuką. Būtent už tokį draudžiamą žvejybos būdą ir buvo bausti minėti pažeidėjai.

Kablys.lt

Saugodami lydekas patikrino daugiau nei 7000 žvejų

2019-05-14 11:49 Pasidalijimų 67 Komentarų 4

Plungės mariose sulaikytas brakonierius

2019-05-08 13:16 Pasidalijimų 70 Komentarų 2