Pavadėlis – itin svarbus žūklės atributas bet kokiame meškeriojimo būde. Plūdinėje, dugninėje, muselinėje – jis „slepia“ masalo apgaulę, spininge – apsaugo nuo aštrių plėšrūnų dantų. Kur geriausia pavadėlius laikyti? Apie tai ir pakalbėsime.

Plūdinė ir dugninė

Šiose meškeriojimo disciplinose naudojamus pavadėlius geriausia laikyti dvejopai. Pirmu atveju – juos galime susegti į futliaro – penalo formos dėtuves, antru – užvynioti ant apskritimo formos skridinėlių. Pastarieji labai patogūs tada, kai pavadėlių ilgis siekia 50 ir daugiau centimetrų. Žvejojant 25–35 cm ilgio pavadėliais, galime išsiversti ir su futliaro – penalo formos dėtuvėmis. Jos turi ir viena privalumą – pavadėlius galime jose kompaktiškai susegti pagal ilgius ir storius.

Pavadėlių dėtuvė su ritinėliais pavadėliams užvynioti
Pavadėlių dėtuvė su ritinėliais pavadėliams užvynioti
© Matas Jonaitis

Muselinė

Muselinėje žūklėje naudojami dviejų rūšių pavadėliai. Konusiniai – laipsniškai mažinantys muselinio valo storį, ir paprasti – skirti pririšti muselę ir pateikti ją vandenyje kuo natūraliau. Pastarųjų ritinėlius patogu suverti ant įvairiausių tipų segtukų, o dar patogiau yra tada, kai valo ritinėliai turi savotiškas atsikišusias tarpusavyje „sukimbančias briaunas“. Taip juos itin patogu laikyti sudėtus viena ant kito, savotiškame cilindre. Konusinius pavadėlius patogiausia laikyti piniginės tipo dėtuvėse, sandariuose plastikiniuose „Zipper“ tipo maišeliuose.

Pavadėlių ritinėliai su atsikišusiomis briaunomis
Pavadėlių ritinėliai su atsikišusiomis briaunomis
© Matas Jonaitis

Spiningas

Šiame žūklės būde naudojame įvairiausių rūšių pavadėlius: metalinius, pintus iš įvairiausio tipo plieninių gyslelių, volframinius, fluorokarboninius. Juos, taip pat kaip ir muselinius, patogiausia laikyti susuktus į ritinėlius, piniginės tipo dėtuvėse. Tiesa, ypač kietus, titaninius pavadėlius geriau laikyti ištiestus, didesnėse masalų dėžutėse.

Piniginės tipo pavadėlinės
Piniginės tipo pavadėlinės
© Matas Jonaitis

Praktiniai patarimai

Jei pavadėlius rišate iš monofilamentinio valo, nepamirškite, kad jis linkęs „senti“. Todėl kelis metus gulėjusius dėtuvėse pavadėlius, vertėtų perrišti. Fluorokarboninio tipo valas tokio trūkumo neturi.

Futlero - penalo tipo pavadėlinės
Futlero - penalo tipo pavadėlinės
© Matas Jonaitis

Susigarankščiavusius volframinius pavadėlius galime ištiesti pakaitinę juos ant kaitrios žiebtuvėlio ar žvakės liepsnos.

Kablys.lt

Mano augintiniai

2019-11-16 13:30 Pasidalijimų 298

Kur laikyti pavadėlius?

2019-06-22 13:45 Pasidalijimų 25 Komentarų 1

Jauko bomba

2019-06-10 09:10 Pasidalijimų 356 Komentarų 1

Kaip ant ritės suvynioti naują valą?

2019-05-05 14:55 Pasidalijimų 39