Lietuvos karpininkų rinktinė jau išvyko į Belgradą tam, kad susikautų su geriausiais karpių žūklės sportininkais jubiliejiniame Pasaulio čempionate. Šiandien jau duotas startas pradėti varžybas, o kol laukiame pirmųjų naujienų, kviečiame virtualiai pakeliauti po visas varžybų zonas ir susipažinti su Sava ežero pakrantėmis.

Belgradas – Serbijos sostinė, įsikūrusi prie Sava upės, kuri Belgrade įteka į Dunojų. 1967 m. iš Sava upės atšakos buvo suformuotas Sava ežeras (Savsko jezero).

Vasarą ši vieta pritraukia šimtus tūkstančių poilsiautojų. Puikūs pliažai, aplink visą ežerą nutiestas keliukas, kas 30 m. – gatvės apšvietimas, kas 200 m. – geriamas vanduo bei ekologiški tualetai. Visame ruože yra 37 kavinės ir restoranai. Pasaulio čempionato renginiai (burtų traukimai, varžybų atidarymas, apdovanojimai, susirinkimai) vyks šalia esančiose kavinėse bei restoranuose. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad bent jau su logistika viskas idealu.

2007 metais šiame telkinyje jau buvo vykdomas Pasaulio čempionatas, kiek teko girdėti, tai atsiliepimai iš tų laikų likę kuo geriausi. Tada Serbijos klerkai pasirūpino, kad Sava ežeras būtų gausiai įžuvintas karpiais.

Per 11 metų karpiai ir amūrai išnyko, veikiausiai buvo suvalgyti pačių serbų, ne pas mus vienus ši bėda egzistuoja. Šiuo metu telkinyje yra gausu karšių ir šamukų, kurie karpininkams varžybų metu neduos ramybės. Kaip su karpiais dabar? Prastai! Rinktinės, kurios šiemet vykdė treniruotes tame telkinyje, labai nusivylusios, nes dėl kibimų stokos negalėjo nuspręsti, kokie jaukai tame ežere tinkamiausi. Jei vienu žodžiu reikėtų apibūdinti būsimą čempionatą, tai drąsiai galima pasakyti – loterija. Visi žinome patarlę apie adatos ieškojimą šieno kupetoje, tai čia bus panašiai, tik šiek tiek kitaip: 174 vyrai, susirinkę iš viso pasaulio, ieškos kelių adatų pilnoje šieno daržinėje. O brolau, kad kas mums duotų tą stebuklingą magnetuką.

Įvairių rinktinių vadovai jau tariasi tarpusavyje apie protestų rašymą FIPSed vadovybei, kad užkirstų kelią ,,kapstymuisi šiene“. Kas liečia Lietuvos rinktinę, tai ji pasiruošusi visais įmanomais būdais suvilioti tuos kelis karpiukus iš kelių šimtų ar tūkstančių būrio, kurie neva buvo įleisti pavasarį. Lietuvos rinktinės tikslai kuo aukščiausi: prasta vieta – žemiau dešimtuko. Bus velniškai sunku šioje loterijoje tarp 29 valstybių.

Pasaulio čempionato zonos

Trys pagrindinės zonos A, B, C. Kiekvienoje zonoje bus po 29 komandas, po vieną iš 29 dalyvaujančių valstybių. Pagal naujus reikalavimus, kiekviena zona dar bus padalinta į du pazonius. Labai svarbu savo pazonėje gauti kuo mažiau baudos taškų, o jie dalinami atsižvelgus į užimtą vietą pazonėje: 1 vieta – vienas baudos taškas, antra vieta – du baudos taškai ir t.t. Kiekvienai šaliai atstovauja trys komandos, todėl visų trijų komandų baudos taškai sumuojami ir varžybų pabaigoje paaiškėja valstybė nugalėtoja, surinkusi mažiausiai baudos taškų.

Sava ežeras. Pasaulio karpių gaudymo čempionato zonos iš palydovo
Sava ežeras. Pasaulio karpių gaudymo čempionato zonos iš palydovo
© Organizatoriai

Planuojamas zonų išdėstymas:

Sava ežeras. Pasaulio karpių gaudymo čempionato zonos
Sava ežeras. Pasaulio karpių gaudymo čempionato zonos
© Organizatoriai

A zona:

Sava ežeras. A zona
Sava ežeras. A zona
© Organizatoriai

B zona:

Sava ežeras. B zona
Sava ežeras. B zona
© Organizatoriai

C zona:

Sava ežeras. C zona
Sava ežeras. C zona
© Organizatoriai

Pasaulio čempionato tvarkaraštis

Spalio 1 d.

  • Nuo 10.00 valandos delegacijų registracija.

Spalio 2 d.

  • 11.00 val. – zonų burtų traukimas, po šios procedūros kiekviena komanda sužinos kurioje zonoje žvejos.
  • 19.00 val. – Pasaulio čempionato atidarymas, paradas.

Spalio 3 d.

  • 09.00 val. – sektorių burtų traukimas, po šios procedūros kiekviena komanda sužinos kuriame sektoriuje žvejos.
  • 13.30 val. – varžybų startas.

Spalio 4 d.

  • Varžybos.

Spalio 5 d.

  • Varžybos.

Spalio 6 d.

  • 13.30 val. – varžybų pabaiga.
  • 20.00 val. – apdovanojimai.
Kablys.lt

„Kur tu karpi 2019“ arba kai Fortūna atsuka ne tą galą

2019-08-06 16:46 Pasidalijimų 82 Komentarų 4