Didžiosios žiemos šventės – puikus metas paskanauti sočių ir maistingų žuvies patiekalų, tačiau tam reikia pasirinkti tinkamą žuvį. Geriausiai tam tiks šviežia, tvenkiniuose išauginta žuvis. Šie žuvų produktai nesunkiai randami vietinėse parduotuvėse, todėl nekils abejonių dėl jų šviežumo, be to, išvengsite laukinėse žuvyse dažnai aptinkamų teršalų.

Daugelis šeimininkių klaidingai mano, kad šventėms geriausia gaminti patiekalus iš silkės ar skumbrės. Šios žuvys dažnai gausiai apdorojamos cukrumi ar druska, todėl tikrai nėra sveikatai palankios.

Jei sveikata jūsų virtuvėje – prioritetas, Kalėdų ir Kūčių stalą paįvairinkite augalėdėmis žuvimis, tokiomis kaip karpiai, plačiakakčiai ar amūrai. Šios žuvys pasižymi palyginti nedideliu riebalų kiekiu (tik 2 gr / 100 gr), todėl šventinės vakarienės metu jų galėsite suvalgyti daugiau ir nesijausite apsunkę.
Be to, karpio žuvienoje gausu omega-3 riebalų rūgščių, kurių žmogaus organizmas pats pasigaminti negali. Tyrimai rodo, kad suvalgius vos 150 gr karpio mėsos, šių naudingų rūgščių žmogui užtenka net dviem dienoms.

Ne tik silkė: šia žuvimi galite paįvairinti švenčių stalą
© Shutterstock nuotr.

Citrinomis įdarytas karpis

Reikės:

  • šviežio karpio,
  • 2 citrinų (marinatui),
  • druskos (marinatui),
  • pipirų (marinatui),
  • majonezo (marinatui).

Pirmiausią šviežią karpį išdarinėkite. Jei norite, kad ant stalo patiekta žuvis atrodytų įspūdingiau, galvą palikite. Išdarinėtą žuvį marinuokite paruoštame marinate maždaug 2 valandas. Tada įpjaukite karpio šonus ir prikiškite citrinos griežinėlių. Citrinomis įdarytą karpį įdėkite į kepimo maišą, apdenkite folija ir kepkite iki 180 – 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje maždaug valandą. Paruoštą žuvį patiekite su brokoliais ir bulvėmis.

Kablys.lt

Kaip paruošti skanią žuvienę?

2018-08-12 12:45 Komentarų 4