Nors, rodos, didžiosios metų šventės dar toli, tačiau meškeriotojai jau kuris laikas atakuoja mūsų redakciją su klausimu – ar per Kūčias, gruodžio 24 dieną, jau bus galima žvejoti lašišas ir šlakius? Draudimas baigiasi pagal taisykles gruodžio 25 d., t.y. pirmąją Kalėdų dieną. Tačiau gruodžio 24 d kalendoriuje yra pažymėta kaip šventinė diena. O pagal žūklės taisykles, kai draudimo diena sutampa su šventine diena, tada lyg ir draudimas gali baigtis anksčiau?

Kiti kolegos nori išsiaiškinti, ar gruodžio 15 dieną, nuo kada prasideda vėgėlių žūklės draudimas, dar bus galima gaudyti vėgėles. Uždavėme šiuos klausimus didžiausias žvejybos taisyklių žinovui, Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos ir miškų politikos grupės vyresniajam patarėjui Vilmantui Graičiūnui. Jo atsakymas sudėjo visus taškus ant „i“ – pateikiame jį skaitytojams:

Pagal Mėgėjų žvejybos taisykles, „kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja kitą dieną po savaitgalio ar valstybinės šventės. Draudimas negalioja paskutiniąją draudimo dieną, jei ji yra savaitgalis ar valstybinė šventė.“

Todėl šiais metais vėgėlių žvejybos draudimas ir kiti su vėgėlių apsauga susiję draudimai prasidės gruodžio 16 d. (pirmadienį), o lašišas/šlakius bus galima pradėti žvejoti gruodžio 25 d. (gruodžio 24 d. draudimas dar galios).

Taigi, atsakymas labai aiškus. Kūčias dar visi ramiai švęsime namie, o per Kalėdas patys nekantriausieji jau turės galimybę keliauti prie upės ir (žinoma, prieš tai įsigiję Tai leidžiančią meškeriotojo kortelę) bandyti pasigauti lašišą ar šlakį. Tuo tarpu vėgėlių žūklės mėgėjai privalės susivynioti meškeres iki gruodžio 15 d., sekmadienio, 24 valandos.

Kablys.lt

Anonsas

Kablys.lt: kuo apsirengti žvejams žiemą?

2020-01-13 17:20 Pasidalijimų 40 Komentarų 1

Žvejo kalendorius. Šiltojo sausio iššūkiai

2020-01-02 15:36 Pasidalijimų 79 Komentarų 3

Ką būtina žinoti žvejams sausį?

2020-01-02 10:17 Pasidalijimų 102 Komentarų 3

Po Naujųjų nebegalėsime žvejoti gyva žuvele

2019-12-31 14:05 Pasidalijimų 214 Komentarų 7