Dažnai interneto portaluose ir periodinėje spaudoje, skirtoje meškeriotojams, tenka išvysti begalę straipsnių, video filmukų, kaip išdėstyti svarelius ir kaip susirišti elementarią plūdinę sistemėlę. Kai kada viskas atrodo komplikuota ir „baisiai“ sudėtinga. Todėl neretai žvejui – naujokui nuo tokios gausybės informacijos galvoje viskas susimaišo ir tampa nebeaišku, ką ir kaip rišti ir kur vieną ar kitą plūdę naudoti. Todėl šiame trumpame tekste pabandysiu viską paprastai ir aiškiai išdėstyti.

1. Pagrindinė svarelių masė koncentruota viename taške

Taip svarelius reikia išdėstyti tada, kai žvejojame giliai stovinčio tipo vandens telkiniuose, stiprioje srovėje upėje arba norime, kad masalas kuo greičiau pasiektų dugną ir jo nespėtų pagriebti smulkmė. Tai puikus svarelių išdėstymas giliuose ežeruose, tykant karšio, žvejojant šapalus ar žiobrius sraunioje upėje. Ežeruose tokia svarelių išdėstymo sistemėlė dažniausiai naudojama su slankiojančia, pilvota „Waggler“ tipo plūde, upėse – su verpstės formos plūde.

Schema. Plūdinė žūklė, kai pagrindinė svarelių masė koncentruota viename taške
Schema. Plūdinė žūklė, kai pagrindinė svarelių masė koncentruota viename taške
© Matas Jonaitis

2. Svareliai arba jų grupės išdėstomi tarpais

Tai – labai universalus svarelių išdėstymo būdas, tinkantis daugelio žuvų žvejybai stovinčiame ir lėtai tekančiame vandenyje. Jo principas paprastas – masalą taip pat pakankamai greitai nugabenti į dugną, tačiau leisti masalu į jį kristi laipsniškai, taip nesukeliant žvynuotosioms įtarimo. Upėse tokiu būdu išdėstyti svareliai leis jūsų masalui gundančiai plazdenti vandens storymėje. Negiliuose ežeruose tokia sistemėlė puikiai tiks gaudant karšius, lynus, kuojas, karpius, karosus. Tekančiame vandenyje tokia sistemėlė tiks žvejojant strepečius, kuojas, šapalus ir tuos pačius karšius. Geriausios plūdės formos naudojant šią sistemėlę – lazdelė arba ištęstas lašas.

Schema. Plūdinė žūklė, kai svareliai arba jų grupės išdėstomi tarpais
Schema. Plūdinė žūklė, kai svareliai arba jų grupės išdėstomi tarpais
© Matas Jonaitis

3. Svarelių nėra arba jie – vos keli

Taip svareliai išdėstomi tada, kai žvejojame negiliai ir naudojame pasunkintas plūdes arba visą svarelių masę koncentruojame prie pat plūdės Tokiu būdu masalas gali itin lėtai leistis į dugną, o žuvis gali užkibti bet kuriuo sklendimo momentu. Taip galima gaudyti kuojas, karosus, karpius sekliuose stovinčio vandens telkiniuose. Upėse tokia sistemėlė taikoma retai. Dažniausiai tokia sistemėlė naudojama su „Waggler“ tipo plūdėmis.

Schema. Plūdinė žūklė, kai svarelių nėra arba jie – vos keli
Schema. Plūdinė žūklė, kai svarelių nėra arba jie – vos keli
© Matas Jonaitis
Kablys.lt

Rudeniniai karpiai arba „smirdukų triumfas“

2019-10-01 12:27 Pasidalijimų 37 Komentarų 1

Dugninės meškerės pozicija

2019-08-29 14:10 Pasidalijimų 49 Komentarų 1

Ar kimba naktį upėtakiai?

2019-09-02 08:40 Pasidalijimų 17 Komentarų 2

Žūklė lėtai skęstančia šeryklėle

2019-08-20 11:40 Pasidalijimų 43

Žvejoklinė medžioklė arba „Pamatyk ir pagauk“

2019-08-19 18:21 Pasidalijimų 46 Komentarų 3