Kaip žinote, Šešupė tiesiog „apdovanota“ užtvankomis. Net pačiame Marijampolės mieste jų yra net dvi! Na, mano nuomonę apie šiuos žmogaus statinius, iš ankstesnių rašinių turbūt jau žinote, todėl šios temos neplėtosiu. Bet, jei jau mieste yra dvi užtvankos, o vienas tvenkinys, dėl gan didelio šiems kraštams dydžio vietinių net „mariomis“ vadinamas, tai kodėl jame nepažvejojus?

Visai nesuvalkietiški suvalkiečiai

Turbūt girdėjote mitus apie suvalkiečių „skūpumą“, šykštumą ir pan. Tai turiu jums išdidžiai pranešti, kad tai visiška NETIESA. Tuo dar kart įsitikinau, kai šį pavasarį viešėdamas Marijampolėje užsukau į „ Hobifish“ žūklės įrankių parduotuvę. Joje dirbęs malonus vyrukas, vardu Edvardas, ne tik atsakė į man rūpimus klausimus – kas kur ir ką šiuo metu meškerioja – bet net davė plūdę dovanų! Gal kam atrodo ir menkniekis, bet man – labai maloni staigmena.

Todėl ir šįkart užsukus pas Edvardą, jis man maloniai pasiūlė, kartu su juo, pameškerioti, vietinių „mariose“ vadinamoje, visai šalia Marijampolės miesto esančioje, Šešupės užtvankoje. Edvardas joje mėgsta gaudyti karšius lengvos klasės „Feeder“ tipo meškerėmis. Kadangi apie „atostogas su plūde - Suvalkijoje“ rašiau, tai kodėl gi šįkart neaprašyti „atostogų su dugnine“?

Ir mėgėjai žvejoja kaip sportininkai

Prie mūsų su Edvardu išvykos prisijungė ir jo geras bičiulis Tautvydas. Jis į sutartą susitikimo vietą atvažiavo pirmas. Man atvykus į žūklavietę iškart į akis krito rimtas Tautvydo pasiruošimas. Kaip tikras žvejys–sportininkas jis turėjo platformą, ilgą tinklelį žuviai, skėtį masalams, žodžiu visą pilną „pro“ ekipiruotę. Tai pamatęs supratau, kad šis vyrukas – ne diletantas ir į žūklę žiūri rimtai. Tai nieko nelaukęs iškart pradėjau klausinėti apie vietines žūklės ypatybes.

Tautvydo ekipiruotė
Tautvydo ekipiruotė
© Matas Jonaitis

Pasirodo, „mariose“ baltos žuvies yra daug, tačiau ji – įnoringa. Norint sugauti „padoresnį“ karšiuką tenka nemažai darbo įdėti: mažinti kabliukus, ploninti, pavadėlius, parinkti tinkamus jaukus. Vietiniai, kaip visur – dažniausiai beria daug žirnių ir kartais kažką pagauna. Jie su Edvardu gaudo kitaip – mėgsta sportiškesnę subtilesnę žūklę ir laimikiais tikrai nesiskundžia.

Tautvydas Vaišnora su pirmuoju, tos dienos, karšiukiu
Tautvydas Vaišnora su pirmuoju, tos dienos, karšiukiu
© Matas Jonaitis

„Keistas“ masalas ir elementarios sistemėlės

Jau kas kas, bet uodo trūklio lerva man tikrai su vasara ir karšių žūkle nieko bendro neturi. Pasirodo, klydau. Edvardas primygtinai patarė turėti šį masalą savo arsenale ir, kaip vėliau paaiškėjo, ne be reikalo.

Edvardo naudota dugninės sistemėlė
Edvardo naudota dugninės sistemėlė
© Matas Jonaitis

Tačiau suvalkiečių dugninės sistemėlės manęs tikrai nenustebino – ta pati elementari laisvai ant valo slankiojanti šėryklėlė arba kitaip „In line“ sistema. Tik aš tarp jų truputį „išsišokau“ – žvejojau su „Pater noster‘iu“.

Edvardas Činga su kelių valandų, tos dienos, laimikiu
Edvardas Činga su kelių valandų, tos dienos, laimikiu
© Matas Jonaitis

Žūklė

Pradėjus žūklę ilgai pirmųjų laimikių laukti neteko. Vos užmetus meškeres suvalkietiški karšiukai „davė apie save žinoti“. Ir, nors aš su didžiuliu nepasitikėjimu moviau raudonas lervas ant kabliuko, geriausiai kibo būtent ant jų.Tiesa, teko ir su jauko priedais pažaisti, dėti tai „gyvų“ priedų, tai stambesnės frakcijos elementų. Bet žuvys kibo. Gal ir ne pačios didžiausios, bet smagiai praleisti meškeriotojiškų atostogų pavakarę tinkamos. Todėl, jei netikėtai atostogų metu, atsirasite Marijampolėje, pabandykite pažvejoti suvalkietiškose „mariose“. Didelių karšių nepažadu, bet bent jau laiką praleisite tikrai smagiai.

Pirmasis autoriaus Marijampolės „marių“ karšiukas
Pirmasis autoriaus Marijampolės „marių“ karšiukas
© Matas Jonaitis
Kablys.lt

Didžiųjų ešerių diena

2019-10-11 09:55 Pasidalijimų 171 Komentarų 2

Smiltynės kerai arba kaip marios „feederiui“ nusilenkė

2019-09-23 17:36 Pasidalijimų 190 Komentarų 3

Birštono prakeiksmas. Ko iš jo galima pasimokyti?

2019-09-25 10:10 Pasidalijimų 121 Komentarų 2

Nemunas, ruduo ir salačiai. Spiningautojo iš Merkinės pamokos

2019-09-18 15:05 Pasidalijimų 144 Komentarų 1

Vietoj kiršlių – salatis arba viena Neries istorija

2019-09-12 18:17 Pasidalijimų 16 Komentarų 1

Apie lydekų kibimą, mėnulio fazes ir žmonijos pažangą

2019-09-23 09:30 Pasidalijimų 158 Komentarų 3