1.Kur? Klaipėdos uosto ekvatorija bei Nemuno delta

Pasak Povilo, stinta jau yra aktyviai pradėjusi savo nerštinę migraciją: „Šiuo metu stinta plaukia link nerštaviečių, todėl Klaipėdos uosto ekvatorijoje būriuojasi ir ją galima sėkmingai gaudyti. Turiu žinių, kad žmonės jau ir Nemuno deltos upėse jų pagauna. Taip pat greitai stinta turėtų kibti ir Minijoje. Šiais metais, pasak seniai stintas žvejojančių meškeriotojų, ji turėtų kilti upėmis gan aukštai“.

2. Kuo? Su kuoja, karpiu ir strimėle

Povilas Bekeris taip pat rekomenduoja neapsiriboti vienu masalu: „Būna dienų, kai stinta pasidaro išties išranki masalui, todėl visada verta su savimi turėti kelias žuvų rūšis stintinei „porcijai“ paruošti. Kartais geriau „sudirba“ strimėlė ar karpis, o kartais puikiai „veikia“ paprasčiausia kuoja. Kai kada net geriau ant kabliuko verti žuvies gabalėlį, įsigėrusį tam tikro kvapo, pavyzdžiui, česnako.“

Schema. Stintų žvejyba

3. Kaip? Su dugnine, bet ne visada ant dugno

Žvejys sako, kad ypatingų įrankių stintų žvejybai tikrai nereikia: „Tiks tvirtesnis „kotas“, 0,25 mm pagrindinis valas ir kiek silpnesnis sistemėlių valas. Paprastai žvejojame dviem meškerėm su šešiais kabliukais. Stintinių sistemėlių kabliukai, jų dydžiai, fosforiniai pagražinimai taip pat turi įtakos kibimui, todėl kartais verta vieną sistemėlę pakeisti kita. Gale sistemos valo dažniausiai kabinamas 28 g svarelis arba 14 g blizgutė. Kartais stintos ir ją griebia. Be to, žvejojant nuo Klaipėdos uosto ekvatorijos krantinių, svarelio nereikia nuleisti ant dugno. Stintos dažnai kimba ir viduriniuose ar net aukštesniuose vandens sluoksniuose.“

4.Kada? Sutemus, naktį

Povilas teigia, kad vis dėlto stintos geriausiai kimba naktį: „Geriausiai stintas meškerioti vos sutemus. Dažnai teko matyti, kaip visą dieną žvejoję meškeriotojai sugavo vos kelias stintas, tačiau saulei pasislėpus už horizonto, kibimai prasidėdavo“.

Stintos

5. Kiti niuansai

Povilas Bekeris taip pat sako, kad stintų žvejyba neįsivaizduojama be šviesos šaltinių: „Taip meškeriojant stintas būtina turėti kelis žibintuvėlius. Vieną – UV spindulių, skirtą „įkrauti“ fosforiniams stintinių sistemėlių „pagrąžinimams“; kitą – įprastą „Led“ tipo žibintuvėlį, nukreipiamą į vandenį.“

Povilas taip pat liepia neužsisėdėti vienoje vietoje: „Stintos reikia ieškoti. Dažnai aktyviai kibęs būrelis kažkur pasitraukia, todėl tenka keisti žūklavietę. Tam reikalui taip pat padeda visokie išmanūs sonarai ir echolotai – galima greit pamatyti, ar kokia „žuvelė“ konkrečioje vietoje yra, ar ne. Taip pat žvejojant uosto ekvatorijoje įtakos stintų kibimui turi ir laivai, o greičiau – jų variklių keliamas triukšmas. Kai šalia jūsų kažkas užkuria kokią „baržą“ – verta pakuotis daiktus ir ieškoti ramesnės vietelės.“

Dėkojome Povilui už patarimus. O norintys stintų, gali jau pradėti planuoti kelionę į vakarų Lietuvą.