Vėjažuvė – turbūt viena iš egzotiškiausių žuvų, kurią galime sugauti Baltijos priekrantėje. Ilgas „snapas“, gandro ar gervės kaklą primenantis kūnas greičiau primena kokią ramiojo vandenyno žuvį, nei mūsų kraštui ir akiai įprastas žuvis. Gegužės pabaigoje, birželio pradžioje vėjažuvės priartėja prie Baltijos pakrantės ir puikiai kimba. Kaip šią „gražuolę“ sugauti, paklausėme mūsų portalui gerai pažįstamo pamario žvejo Martyno Mančo.

1. Trys žūklės būdai

Pasak pamario krašto žvejo M. Mančo, šia žuvį galima sugauti keliais būdais: „Lengviausia vėjažuvę meškerioti yra plūdine meškere nuo Palangos tilto ar iš kokio laivelio. Kitas būdas – spiningavimas. Juo geriausia gaudyti įsibridus arba taip pat iš laivelio“.

2. Geriausi masalai

Martynas įvardijo tinkamiausius masalus vėjažuvėms: „Jeigu žvejosime plūdine, geriausia naudoti virtą krevetę. Spiningaudamas naudoju tas pačias sunkias pailgos formos blizges, kaip ir gaudydamas lašišas. Tai dažniausiai būna ryškių, salotinių, oranžinių spalvų, masalai. (Plačiau apie blizges skirtas gaudyti Baltijos jūroje galite pasiskaityti čia) Yra dar vienas svarbus niuansas. Blizgėje esamą trišakį kabliuką reikėtų būtinai pakeisti į mažesnį, labai aštrių, su grandinėle. Taip turėsite mažiau tuščių kibimų ir pakirtimų“.

Vėjažuvė sugauta blize su kabliuku ant grandinėlės
Vėjažuvė sugauta blize su kabliuku ant grandinėlės
© Asmeninio albumo nuotr.

3. Žvejybos technika

Apie meškeriojimo techniką Martynas sako taip:„ Žvejojant plūdine meškere reikia dėti 18-20g išlaikančia plūdę, nustatyti apie pusės metro gylį. Spiningaudami stenkitės blizgę traukti pačiu vandens paviršiumi, nors kartais verta masalą vesti ir kiek giliau“.

Vėjažuvė
Vėjažuvė
© Asmeninio albumo nuotr.

4. Tinkamiausios vietos

Pamario krašto žvejys patarė ir kur geriausia ieškoti vėjažuvių: „Šios žuvys mėgsta laikytis šalia jūroje gulinčių akmenų, todėl panašių vietų ir derėtų ieškoti. Viena iš pačių populiariausių vėjažuvių gaudymo vietų būtų Nemirsetoje esantis iškyšulys. Žinoma, visada reikia stebėti ir vandens paviršių. Pamačius vėjažuvių „šėlsmus“, nedvejojant reikėtų ten užmesti ir masalą“

5. Svarbi srovių įtaka

Kaip vieną iš svarbiausių aspektų vėjažuvių žūklėje, Martynas įvardijo jūros srovių įtaką: „Jei jūroje pasikeičia vandens srovės ir vietoj šiltos vėjas atpučia šaltą – vėjažuvės atsitraukia nuo kranto. Tuo tarpu nusistovėjus šiltoms srovėms, jas galima puikiai meškerioti“.

Kablys.lt

Kaip pagauti žaliąjį žiogą arba ežerų protakų meknės

2019-09-05 12:05 Pasidalijimų 22 Komentarų 1

Atostogos su meškere po Lietuvą: Baltijos jūros plekšnės

2019-09-02 17:49 Pasidalijimų 34 Komentarų 1

Kaip „apgauti“ amūrą?

2019-08-18 14:00 Pasidalijimų 45 Komentarų 3

Lydekos ir vasara. 5 patarimai, kaip dantytąsias pagauti dabar

2019-08-02 11:05 Pasidalijimų 70 Komentarų 2